Rekonstrukce ulice Masarykova - dokončení etapy I

Ve čtvrtek 6.6. budou dokončeny práce na první etapě rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Na náměstí Svobody je zrekonstruován úsek kanalizace před domem s podloubím, ke kterému je vybudována nová kanalizační přípojka. Dále byly upraveny dvě silniční vpusti a osazeny tři nové kanalizační šachty. Zbývá dokončit poslední šachtu a zpevnit povrch. Na hlavním vodovodním řadu na konci ulice Benešova byla osazena odbočka a část nového řadu, který bude ve druhé etapě pokračovat ulicí Masarykovou směrem na Přízřenice.

Před Elektro-železářstvím U Kadleca byla umístěna nová šachta a provedeno její napojení na stávající sběrnou šachtu.

Ve čtvrtek 6.6. bude změněno dopravní značení a zahájena II etapa. Od prostoru před vstupem na faru bude pokračovat rekonstrukce vodovodu směrem na Přízřenice. První úsek po ulici Ulička. Ulice Masarykova bude v úseku od fary po ulici Husova jednosměrná. Průjezd bude možný ve směru od náměstí Svobody na Přízřenice. V opačném směru povede objízdná trasa osobních automobilů a MHD ulicemi Husova, Nádražní a Benešova. Po ulici Benešova budou projíždět autobusy MHD, proto je nutné její vyklizení. Pro parkování automobilů doporučujeme využívat volná parkovací místa mezi fotbalovým hřištěm a městskou sportovní halu. Současně je dokončována oprava kanalizace na ulicích Mayerova a Střední a předpokládá se prodloužení využití dočasné parkovací plochy za samoobsluhou na náměstí Svobody pro občany z ulice Benešova (příjezd na parkoviště je z ulice Prusinovského).

Rekonstrukce kanalizace bude pokračovat umístěním šachty za sjezdem RD č.p. 392 a dále směrem na Přízřenice. První úsek bude po vjezd do areálu Chapel Invest. Provoz v tomto úseku bude kyvadlový, řízený semafory.

Dále se 6.6. od 18:00 změní trasy linek MHD. Ve směru na Brno a Radostice obslouží linky 49 a 510 všechny obvyklé zastávky. Ve směru na Olympii linka 49 vynechá zastávku Masarykova, místo ní bude zastavovat na zastávkách Husova a železniční stanice. Linka 510 ve směru na Olympii pojede ze zastávky železniční stanice na zastávku náměstí Svobody, vynechá tak zastávky Husova a Masarykova.

Dopravní omezení při etapě II.