Omezení autobusové dopravy

DPMBhttps://www.dpmb.cz/zmeny-v-doprave

ul. Havránkova – uzavírka 27.04.2024

Z důvodu prací při rekonstrukci dálnice D1 bude v sobotu 27. dubna 2024 od 6:00 do 23:59 uzavřena ulice Havránkova pod dálničním mostem.

Autobusové linky 49 a N94 pojedou v úseku Horní Heršpice – Přízřenice obousměrným odklonem ulicemi Sokolovou, Bohunickou, Vídeňskou a Moravanskou.

• Vynechají tak zastávky Záhumenice, Havránkova, Dolní Heršpice a Malá.

• Na odklonové trase obslouží zastávky Košuličova (obousměrně), Pražákova (pouze směr Modřice), Bohunická (pouze směr Modřice), Ořechovská (směr Modřice na zastávce linek 51 a 501, směr centrum na zastávce u ABB) a Moravanské lány (v obou směrech zastávka náhradní autobusové dopravy za tramvaj).

• Zastávka Přízřenice bude v obou směrech přeložena do ulice Moravanské.

• Po dobu výluky pojedou všechny spoje linky 49 až do Modřic k Olympii, zastávka Přízřenice, smyčka tedy nebude obsluhována

Omezení autobusů v ulici Hněvkovského - od 28. 4. 2024 23:30 přibližně do 12. 5. 2024 23:30

Autobusová linka 49 pojede pouze v úseku Úzká – Mariánské náměstí.

• Zastávka Úzká pro nástup bude mimořádně obsluhována na nástupišti 9 (u Vaňkovky).

• Ve směru do Černovic dále vynechá zastávky Opuštěná a Autobusové nádraží.

Náhradní dopravu pro oblast Horních Heršpic, Přízřenic a Modřic zajistí autobusová linka x49 v trase Úzká – Strážní – Ústřední hřbitov – Horní Heršpice – Přízřenice – Modřice, Olympia.

• Zastávka Úzká pro nástup bude obsluhována na nástupišti 5 (u Tesca).

• Zastávka Horní Heršpice bude obsluhována v přeložených polohách vždy za kruhovým objezdem.

Linky 49 a x49 budou provozně propojeny, tzn. autobus linky 49 od Černovic bude ze zastávky Úzká pokračovat jako linka x49 směr Přízřenice – Modřice a naopak autobus linky x49 od Přízřenic bude ze zastávky Úzká pokračovat jako linka 49 směr Černovice – Mariánské náměstí.

OBJÍZDNÝ PLÁN